Jak na krtky?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s podmínkami uživání služeb.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak na krtky?

Odeslat příspěvek od Leník 27. 2. 2018 11:38

Moc děkuji za vysvětlení. Jen mám ještě dotaz... Na vyhubení jakého množství hlodavců postačí jedno balení gelu?

Odeslat příspěvek od Simonidis2 29. 1. 2018 18:43

Dobrý den, pokud se budeme bavit o tomto gelu http://www.stoppest.cz/redukce-hlodavcu ... rsal-230g/, tak můžete být klidný, ten nebezpečný není. Gel obsahuje látku na ochranu člověka, což je vysoce hořká chuť, aby se dítěti mohlo něco stát musel by sníst 2 celé tuby, pes 3 celé tuby atd… požití trochy gelu člověkem, okamžitě vyvolává zvracení, ož způsobuje vysoce hořká chut. Takže produkt není člověku nebezpečný!

Odeslat příspěvek od Leník 22. 12. 2017 20:11

Dobrý den, tohle by vůbec nebylo špatné zkusit. Říkáte, že tento přípravek se vám osvědčil, ano? A mohu se ještě zeptat... Není ten gel nebezpečný pro psy? Ten náš jezevčík je někdy horší, než krtci :D Děkuji za radu...

Odeslat příspěvek od Radkos 12. 12. 2017 10:08

Nám se na krtky nejvíc osvědčil gel od stoppestu. Je fakt účinný. Nakládá se s ním tak, že motykou kopnete do krtiny k sobě dokud neuvidíte díru. Do té díry pak vytlačíte gel 5-10 cm a převrátíte hlínu zpět. Hlínu převrátit tak, aby ta co byla dole u díry, byla zase dole na díře a ta co byla nahoře, byla zase nahoře. Pokud to uděláte špatně a dáte hlínu, co byla nahoře dolů, krtek muže cítit pach kočky, psa atd a už tou dírou nepujde a udělá si krtinu vedle novou :ú NEŽÁDOUCÍ! Nesmíte se ani šťourat v díře klackem a zvětšovat ji, aby krtek necítil pach člověka. Po aplikaci ničím nezakrývat díru, vytváří to průvan a krtek tama už nepujde. Jakmile se vedle udělá nový krtinec tak byla špatná aplikace. Ale tím, že krtek umírá v rozmezí 1-10dní, může se udělat krtinců víc i tak, pak aplikujeme gel do každé druhé krtiny. Takže nezoufat a bojovat :)

Odeslat příspěvek od DynnochkaBok 6. 12. 2017 00:35

Ten filtr to tak ogolnie smieszny jest. Troche slaby jak na ten litraz

telefonotapatalkniete

Odeslat příspěvek od TerezaTerka 10. 5. 2016 11:43

Ahoj,mám zahradu,kolem které jsou další sousední pozemečky,celkem 5 sousedů se zahradou.Krtka vyháním ovečkama,stačí je tam zjara,jak začne tráva více růst,dát a jak neustále pochodují je krtek pryč.Letos ale přijel střihač později a zeleninová zahrada je jeden velký krtinec,takže ovce opravdu fungují.
Úspěšný boj s krtkem :-D

Odeslat příspěvek od Fidych 5. 5. 2016 19:31

Letos nemáme s krtky vůbec problém: před několika lety všechny louky pod lesem, kde na samotě bydlíme, přeměnili na stavební parcely. A začalo se s budováním sítí - nejdříve elektřina, to se ještě sem tam krtek objevil, ale jak začalo na podzim velké bagrování kanalizace a vody, nezůstal kámen na kameni (kolem nás jsou zhruba 4 ha pozemků). Patrně posledního krtčího zbloudilce chytla před třemi týdny kočka... Takže nemáme krtky, zato kolem dokola hromady a výkopy, k tomu vidinu 72 domů, tedy parcel nalepených těsně na naši zahradu ze tří stran.
Věříte mi, že bych to vyměnila za ty krtky? :hm

Odeslat příspěvek od Jaroslava Černá 5. 5. 2016 13:49

Dobrý den, prosím vás, máte někdo zkušenost s takovýmto solárním odpuzovačem krtků https://www.decodoma.cz/Solarni-odpuzovac-krtku.html nebo je to jen reklamní trik? Díky

Odeslat příspěvek od manir 15. 12. 2015 11:21

Mrtvý krtek je výborným hnojivem, takže doporučuji chloramin do každého krtince a pak vypláchnout vodou. Jinak máme na zahradě plašič na krtky Deramax cvrček ten se postará o zbytek stáda. Hubení krtků spolu s jejich odpuzováním je asi nejlepší metoda jak se jich zbavit.

Odeslat příspěvek od kraus787 1. 3. 2013 21:48

Na krtky se nám osvědčil elektronický odpuzovač krtků. Hodně lidí píše, že s ním mají špatné zkušenosti. já si ale myslím, že fígl je v tom, že rozsah působnosti je od výrobců nadhodnocený. Třeba my používáme odpuzovač Cvrček, který jsme koupili u výrobce na webu http://www.deramax.cz , výrobce udává působnost v kruhu o průměru 30m, ale my máme vyzkoušeno, že na našem pozemku je účinnost v kruhu o průměru jen 20 metrů. Když s tímto omezením počítáme, tak se nám tyto odpuzovače osvědčují a protože máme velkou zahradu, používáme jich teď celkem šest.
Martin Kraus

Odeslat příspěvek od kejki3 11. 1. 2010 15:02

Naopak, musí se chytat od podzimu, kdy si samečci vybíraj teritorium, pak je šance, že zjara bude oddych.

Jinak krtek vítězí - http://www.youtube.com/watch?v=GfCW1R3QJjM

Odeslat příspěvek od Fidych 10. 1. 2010 20:48

Souhlasím - když chytneme krtka do pasti, je chvíli pokoj, než dorazí další. Vloni od léta to byla katastrofa, den co den skupiny krtin na několika místech zahrady. Lapit se nedali, obryli pasti zprava, zleva a nebralo to konce. Jsem zvědavá, jak se budou letos tvářit, když na poli a lukách kolem začne z jara výstavba kanalizace a vodovodu - vše je rozměřeno na stavební parcely. Bude po klidu pro krtky (a pro nás taky :'( )

Odeslat příspěvek od Danielka.9 10. 1. 2010 16:18

No teď néééé :oboze ,to je třeba vychytat v létě. :nenapadne Teď bez legrace já opravdu, když toho krtka nechytnu, tak ryje a ryje.

Odeslat příspěvek od Fidych 9. 1. 2010 19:51

Teď to není právě nejlepší rada! Sedět ve větru a mrazu na place a hlídat krtiny ... to ať si raději rejdí a já budu v teple 8-D

Odeslat příspěvek od Danielka.9 9. 1. 2010 14:25

nejlepší je motyčka a židlička na čekání u díryObrázekObrázek

Nahoru