Jak pěstovat melouny ?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak pěstovat melouny ?

Odeslat příspěvek od Lukas79 8. 8. 2018 22:50

Supermarketu raději řeknu vodní meloun a jsou různé barvy tmavě zelený zelený s pruhama ale záměrně nepíšou druh Například lajko že by si lidi začali pěstovat melouny sami Přišli by o kšeft trošku tak raději napíšu vodní meloun

Odeslat příspěvek od Petulín 20. 9. 2017 09:03

Dobrý den,

sice to nemám sama vyzkoušené, ale Sugar Baby se prý osvědčuje nejlépe. Náš soused je pěstuje a má každý rok nádherné melouny :-).

Odeslat příspěvek od Maggie1989 15. 1. 2017 16:47

Chtěla bych letos zkusit vysadit melouny. Na http://homezin.cz/media/jak-pestovat-melouny mi poradili, že pro první pokusy je nejlepší odrůda hybrid Lajko II F1, ale prý je taky dobrý Sugar Baby. Které z těchto semen máte vyzkoušené?

Odeslat příspěvek od drmit13 11. 3. 2015 17:02

taktéž zrdavím.
Včera jsem nasadil do květináčků za okno odrůdu melounu CRIMSON SWEET a ještě pár semínek melounu které jsme kupovali v letě a schovaváli, takže taková všehochut :D. Nasadil jsem to trochu brzo, ale to snad nevadí. Nacházíme se v nad. v. Kolem 400m.n.m. a melouny bych chtěl pěstovat venku. Máme tu takové speciální místo. Máme tam do tvaru takového poločtverce postavené budovy které jsou spojené a jsou nasměrované na jih. A uprostřed máme zahradu Takže když se do toho místa opře slunce, které tam jinak svítí celý den, tak je tam oprovdu velké teplo. Na podzim jsem do zeminy zaryl přes léto tlejíci kompost a kralíčí hnůj a to pořádnou vrstvu, tak snad to bude stačit. Na vypěstování velké prody. :-) dneska jsem ještě nasadil pár semínek byčejné dýně oranžové jako podnož pro roubování melounu. Dýně mají skvělý kořenový systém tak snad by to mohlo urodu ještě zvýšit. Sazeniček melounů na ty dýně naroubuji jen pár na zkoušku jako test abych mohl porovnat, jestli se to opravdu vyplatí a pak bych sem dal vědět.
Omlouvám se za případné chyby či překlepy píšu to z telefonu :-)

Odeslat příspěvek od Pěstík 16. 12. 2014 13:38

Zdravím,
našel jsem super stránku, kde jsou tyto informace.

Doporučuji navštívit http://www.semena-rostliny.cz/blog/129- ... i-zahradky

Odeslat příspěvek od koben 3. 3. 2013 11:02

Přeji hezký den,já pěstuji cukrové melouny,dával jsem příspěvek na jiné fórum co se týče roubování a podnoží i když obsah není "čistokrevný" sem na toto fórum z dovolením ho sem přepošlu celé, věřím že pěstitelé jsou lidé vstřícní, šikovní a milí ,tak snad mě nebudete kamenovat.

Hezký den všem nadšencům na tomto fóru.Z dovolením bych napsal pár svých poznámek, roubuji také jazýčkovou metodou pomocí klipsnů od fa. AEV - VS (bílé s kovovým pérkem, jiné nekupujte vše ostatní je čínský šmejd který praská).Okurky vysevám o týden dříve než podnože, cukrové melouny vysévám dříve o 4 dny než podnože.Klíčí na parapetu v pokojové teplotě a je to tak akorád, mám to vyzkoušené. Vloni jsem použil podnož Shintosa Suprem na cukrový meloun Lilly F1 a na okurku Superstar F1 (hadovka).Sklidil jsem bohatou úrodu, hlavně melouny mě doslova nadchly, ale to není hlavní co bych zde rád uvedl, zbylo mi 5 naroubovaných okurek pro které už ve skleníku nebylo místo a tak jsem jim udělal kovovou konstrukci a ze strany odkud nejvíce fouká, jsem připevnil pás fólie, škoda že jsem venkovní úrodu okurek nevyfotil! Předčila úrodu ve skleníku a to hlavně díky tomu, že venku jsme stále sklízely hadovky, kdežto ve skleníku už bylo vymalováno.Byl bych rád, pokud by se někdo ozval se stejnou zkušeností jako já, určitě dám letos naroubované okurky znovu ven.Na závěr ještě jednu poznámku, podařilo se mi vloni inspirován jazýčkovou metodou, naroubovat vinnou révu, postupoval jsem tak že brzo z jara když réva vyrazila nové šťavnaté výhony, přinesl jsem si od kamaráda asi 20 cm šlahoun výborné vekoplodé odrůdy, šikmé seříznutí jsem vsunul do naříznutého šlahounu mého Muškátu, omotal vatou a celé omotal páskou, jen vršek a spodek jsem nechal aby vata z obou stran koukala, nechal jsem 3 neděle a vatu jsem udržoval stále vlhkou, ve finále jsem nechal i starý šlahoun růst, ten nový má přez 1,5 m a jsem moc zvědavý jestli letos zaplodí.No a to je asi tak vše, přeji Vám všem hodně pěstitelských úspěchu a fakt se nebojte experimentovat jako já.

Odeslat příspěvek od martin_o5 16. 6. 2011 22:41

Tak já na radu postříkal melouny i přilehlé okurky preventivně(a pozdě) previkurem a hle - za dva dny potíže ustaly. Díky za radu :-)

Odeslat příspěvek od mičurinec 16. 6. 2011 20:51

u nas to delam jen ja, vsichni se boji, ze by to zvorali, takze co neudelam, to nemam..

Odeslat příspěvek od kejki3 16. 6. 2011 12:39

A běda při špatné komunikaci, máti postříkala růže proti mšicím Roundapem :oboze:

Odeslat příspěvek od mičurinec 15. 6. 2011 20:06

jo to znam... skoro deno denne :-(

Odeslat příspěvek od Fidych 15. 6. 2011 19:30

Právě, že je pořád něco, jeden aby běhal s postřikovačem z jednoho konce zahrady na druhý. A než ji oběhne (šťastný jak se zbavil nějakého škůdce), na druhém konci se v záhonech líhne jiná hrůza nebo se klube choroba, a je po radosti :grr: .

Odeslat příspěvek od mičurinec 11. 6. 2011 22:06

mozna svilusky, ale take je mozne, ze to bude padli... v posl.dnech je mimoradne pocasi pro rozvoj padli, takze bacha..stejne tak ostatni tykve

Odeslat příspěvek od Klivie 11. 6. 2011 20:02

Ano , taky si myslím jestli to nejsou svilušky. Takhle jsem přišla o okurky. Raději bych to postříkala preventivně.

Odeslat příspěvek od kejki3 11. 6. 2011 19:57

Hlavně prohlížet listy, svilušky jsou velmi drobné mrchy.

Odeslat příspěvek od Fidych 1. 6. 2011 20:59

Něco podobného mi jednou dělaly ve skleníku salátovky, bohužel vadly čím dál více, až se přestaly vzpamatovávat. Je to nějaká virová choroba - vadnutí okurek (jestli si to pamatuji dobře) a pokud už je rostlina napadená nedá se s tím nic dělat. Nějaký čas živoří a nakonec uhyne.
Tím nechci tvrdit. že je toto stejný případ! Okurky i melouny je dobré po výsadbě ošetřit přípravkem Previcur (zálivka do tří dnů po výsadbě, podle návodu pak následuje postřik na list).

Nahoru