Nákup ovocných stromků: kdy a kde nejlépe na Moravě


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Nákup ovocných stromků: kdy a kde nejlépe na Moravě

Odeslat příspěvek od #Janko 30. 10. 2015 12:10

Ovocné stromky jsou velice dobrá věc :) Máte z nich ovoce :) Jsem z Česka ale bydlím v Bangladéši mám zájem o 15 hektarů třešní a 11 hektarů citrónovníků. Prodáváte je ? Jestli ano tak mi napište :) Děkuji za vyřízení :-* #Janko #Silver #No #Penta #RIP #Stromky

Odeslat příspěvek od Návštěvník 16. 3. 2015 09:15

My už léte jezdíme do http://www.zahradnictvi-kurim.cz/ , vždy jsme spokojení, perzonál je moc ochotný a je tu vše na co si vzpomenete.

Odeslat příspěvek od HanaT 17. 3. 2008 16:04

StanislavKrejcar píše:Vím,že teď dost zájemců naprdnu.Ale pokud jste líní zajít si do ovocné školky nebo zahradnictví pro kvalitní sazenice a i poradu co a jak tak nakupujte v super a hyper.Je to věc každého.V těchto obchodech jsou jen prodavači a málokde odborníci,nemůžeme se ani divit při šíři nabízeného zboží.Bohužel už neplatí v obchodě "nakupujte u odborníků".A asi toto těm zahraničním společnostem vůbec nevadí.h/quote]

chtěla bych navázat na vaše téma a podělit se o příspěvek z rádia Brno,kde byla rada,kde jak poznáte dobrý obchod s odborníky.
Bylo řečeno: když přijdete do zahradnictví zeptejte se na nějakou věc /třeba co a jak pěstovat i když to znáte/prodávajícího,pokud vám nebude schopen odpovědět,nebo vás bude krmit jen jeho chytračením,otočte se a nic nekupujte.
To nebylo myšleno na supermarkety tam se dobré rady asi nikdy nedočkáte.

Odeslat příspěvek od vyslouzil 31. 10. 2007 21:40

V Brně rostou bez problémů všechny třešně.|I v Žabinách.
Je úplně jedno, jestli se stromky koupí na Vysočině nebo jinde. Důležitá je podnož a odrůda. Nejlepší výměr má Agro v Komárově (bývalé JZD kousek od Makra , i když kultura prodeje není nic moc.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 17. 5. 2007 06:57

Vím,že teď dost zájemců naprdnu.Ale pokud jste líní zajít si do ovocné školky nebo zahradnictví pro kvalitní sazenice a i poradu co a jak tak nakupujte v super a hyper.Je to věc každého.V těchto obchodech jsou jen prodavači a málokde odborníci,nemůžeme se ani divit při šíři nabízeného zboží.Bohužel už neplatí v obchodě "nakupujte u odborníků".A asi toto těm zahraničním společnostem vůbec nevadí.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 28. 2. 2007 14:05

Mluvíte mi z duše, Starkl nebo Bakker asi opravdu vozí rostliny na kárce. :mrgreen: Když vidím ty ceny, mnohdy padám do mdlob. Taková srdcovka nádherná - za 229 Kč tři kusy - to je síla.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 20. 2. 2007 16:42

K tomu podivení se nad cenou třešně by jsem rád jen podotkl! Za tuto cenu nakupujete snad jen u zásilkových služeb Bekker nebo možná Starkl.Ti to sem snad vozí na kárce,že to mají tak drahé!Běžná cena je ale u našich školkařů kolem sta korun.A k tomu nakupování na jaře,nabízené stromky jsou převážně neprodané z podzimní nabídky které byly odborně založené a zazimované.V jarních měsících se prodávají hlavně broskve a meruňky,které jsou choulostivější na pokles teplot a při podzimním vysázení by nemusely dostatečně zakořenit a tím se připravit na přezimování.A co se týká zalívání,tak každá rostlina po zasazení nebo přesazení vyžaduje vydatné zalívaní,jednak aby se obnovila činnost kořenů tak i přitěsnila půda ke kořenům.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 19. 2. 2007 15:03

Mohu vědět, odkud jste přesně?

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 19. 2. 2007 15:03

Protože čas výbírání a nákupů ovocných stromků se blíží, připravili jsme pro vás článek, který shrnuje všechna základní pravidla, na která byste měli myslet dříve, než ho koupíte. Článek vyjde zítra, tak na něj mrkněte. :D

Odeslat příspěvek od Návštěvník 12. 2. 2007 20:19

Jsem z Jižní Moravy a sháním třešeň Reginu.Prozatím jsem ji našel na netu v Plzni a okolí Prahy (neposílají) ví někdo oněčem blíž.dík Drahoš.

Odeslat příspěvek od czxtec 28. 1. 2007 10:07

na podzim jsem se byl podivat v arboretu v Kostelci, je to podnik CZU, krome pily tam maji i prodej, krasna krajina obzvlast na podzim,
vedle Jevan :-)

xtec

Odeslat příspěvek od Tlumex 18. 4. 2006 12:39

:roll: Zbytecne se certis, vzdycky se najde jeden "odbornik" kerej je nejlepsi neuzasnejsi nejsikovnejsi! Me se moc libi ta snaha tu ja nejvic ocenuji!

Jinaxem dopadl tak ze stromky stejne maji mena ale nevedel sem co je co takze sem to napral do zeme a budu se modlit aby to co sem si myslel ze je jablon nebyla tresna mam ju u baraku :mrgreen:

Odeslat příspěvek od Martin H. 18. 4. 2006 10:49

Je dobře, že jste si těch hovadin všiml. Tohle je ale fórum zahrádkářů, nikoli odborníků.

Každopádně máte možnost hovadiny napravovat. Směle do toho. Díky moc.

Odeslat příspěvek od Michal.n 17. 4. 2006 20:43

Neraďte co je napsaný v knížkách akorát ty lidi blbnete. Raďte profesionálně nebo to forum zrušte, už jsem si přečet dost hovadin na tomto serveru.

Odeslat příspěvek od Tlumex 29. 3. 2006 16:29

Díky.

Nahoru