Nakažené jahody


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Nakažené jahody

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 30. 6. 2014 23:56

Ano,bude se jednat o padlí,lidově moučnatka.Na záhoncích sice není tak častá jako plíseň šedá,ale v kontejnerové sadbě se s ní setkáváme častěji.důvod?vlhké prostředí!když se střídají teploty a rostliny jsou ve vlhku tak je rozšíření opravdu veliké.proto platí,podobně jako u záhonků,zalívat jen do doby kdy se voda bezpčně vsákne,nezůstane přes noc ani v misce ani na povrchu půdy.Postřiky jsou podobné jako na plíseň,i ty Danielovy.Jako další prevencí je možné použit po výsadbě do truhlíku povrch zakrýt keramzitem nebo zeolitem.Po sklizni jahodníky v nádobách ostříhat(POZOR NA SRDÍČKO-NEPOŠKODIT),cca 2 cm nad povrchem.a u tohoto způsobu platí opravdu zásada pěstování sazenic max.2 roky a potom přesadit do nového substrátu!Nikoli rašeliny ale zahradní substrát(je dobré ho pro toto množství preventivně propařit v mikrovlnce).

Odeslat příspěvek od HanaT 1. 9. 2008 20:08

máte pravdu,aspoň je větší náděj,

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 1. 9. 2008 20:04

Omlouvám se paní Haně ale musím ji opravit. Tohle je padlí. Postřik Rubigan, Karathane, Discus, Bayleton, Beaton, Topas atd...

Odeslat příspěvek od HanaT 1. 9. 2008 19:59

plíseň šedá ,to opravdu je ,po sklizni je třeba stříknout Rovralem
hlavně se vyskytuje ve vlhkém a teplém počasí.
pokud je máte v truhlíkách tak zalívejte až hlína proschne .
Zkuste ještě sestříhnout listy a omezte zálivku,nekropte srdíčko-prostředek jahod.

Odeslat příspěvek od Myska 1. 9. 2008 18:27

Pěstoji jahody na balkoně a z jara se mi na nich objevily šedé skvrnky, které se postupně rozšiřují po celém listě. Zkoušela jsem postřik na plíseň šedou, ale bezvýsledně. Poraďte mi prosím, co s tím mám dělat. Je nutné vyhodit všechny sazenice?
Děkuji.
Fotky k nahlédnutí na: http://vevericka-eva.rajce.idnes.cz/jahody/

Nahoru